A po ngrohet Toka ?

PO, temperatura mesatare globale e Tokes eshte ne rritje. Eshte llogaritur nje rritje  prej 0,74 grade celcius qe prej viteve 1800. Ekziston nje debat midis shkencetareve  , nese njerezit kane kontribuar ne ngrohjen globale apo eshte ndryshimi gradual i klimes. Por eshte i sigurte fakti qe njerezia ka pasur nje impakt te madh ne ngrohjen globale, kryesisht duke rritur perqendrimin e gazeve serre ne atmosfere.

Advertisements
Ky zë u postua te kuriozitete, Shkence dhe u etiketua si , , , , , , , . Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s