Pse mund te jete riciklimi nje zgjedhje e gabuar?

Kjo eshte nje ceshtje e komplikuar. Duhet pare me vemendje cdo faktor qe perfshin impaktin direkt mbi ambjentin, harxhimi i kohes dhe te parave per procesin e reciklimit, energjia qe nevojitet per krijimin e produkteve nga materialet e ricikluara. Riciklimi i mbejteve  krijon me shume mbetje ne formen e kimikateve dhe emetimet e gazeve ndotese, pra kjo do te ishte nje zgjedhje e gabuar

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s