Cili eshte interesi i Kines ne Afrike

 

Per shkak te problemit te mbipopullimit masiv ne Kine,syte po drejtohen drejt Afrikes per resurset dhe tregetine. Gjate dekades se fundit rreth me shume se tre cerek million kinez jane vendosur ne Afrike. Rruget ajrore dhe detare mes dy vendeve jane ritur gjithashtu edhe marreveshje masive po ndermerren per komoditetet, tregetine, pune dhe bashkeveprim ushtarak

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s