Perse mund te na nevojitet uji henor?

Toka ka shume uje, pra neve nuk na duhet te importojme uje henor. Gjithsesi , meqenese njerezve u nevojitet uje kudo qe shkojne , ne mund te kursejme shume energji qe do te nevojitej per te transportuar uje ne ndonje baze henore. Gjeja  me e thjeshte eshte te gjejme nje menyre per te nxjerre molekulat e ujit nga toka henore dhe ti pastrojme per konsum.Gjithashtu mund te perftojme hidrogjenin per ta shnderruar ne lende djegese duke na reduktuar neve shpenzimet e eksportimit.

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s