Sa vjecare eshte praktika e kanibalizmit?

 

kanibalizem

 

Kanibalizmi eshte te pakten aq i vjeter sa vete  civilizimi  dhe mbase shkon edhe me larg se kaq. Egjiptianet e lashte, per shembull besonin se Osiris, perendia i agrikultures , u dha atyre bujqesine, keshtu qe ata te mos i ktheheshin kanibalizmit. Mitologjia  antike greke permban histori rreth kanibalizmit. Gjithashtu edhe Testamenti i Vjeter flet per kanibalizem mes hebrenjve te lashte. Por kanibalizmi ndodh si ne vendet e civilizuara ashtu dhe ne ato te pacivilizuara.

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized dhe u etiketua si , , . Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s