Akull i djegshem???

“Akulli i djegshem” i referohet karburantit te ngrire, gaset natyrore te bllokuara ne depozita akulli.Formalisht ato quhen hidrate karburanti . Ekspertet po studiojne  hidratin e metanit nje lloji karburanti  te ngrire, si nje burim i mundshem energjie. Kur kjo lende vendoset ne zjarr ajo digjet. Besohet se mund te jete  shume e dobishme si perdorim ne sistem ngrohje apo  per lende djegese per automjetet

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized dhe u etiketua si , , , , , . Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s