Disa burime alternative per automjetet tona?

Ne tashme e kemi teknologjine e duhur per ti’u kthyer burimeve alternative. Automjetet hibride qe perdorin kombinim elektriciteti dhe benzine po ndertohen ne sasi te medha.Automjetet qe shfrytezojne energji elektrike te paster do te ishin hapi tjeter drejt nje burimi energjie me te paster. Zgjedhja tjeter mund te jene “qelizat e karburantit”–pisje qe nxjerrin  elektricitet, nxehtesi dhe uje. Gjithesesi  qe automjetet elektrike apo edhe automjetet me “qelize karburanti” , te jene te realizueshme , nevojitet nje infrastrukture e pershtatshme .

Advertisements
Ky zë u postua te Uncategorized dhe u etiketua si , , , , , , , , , , , , , . Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s